• Uncategorized

    Badania wytrzymałości na ścinanie

    W wykopach badawczych można przeprowadzić badania wytrzymałości na ścinanie, równolegle do powierzchni zlustrzeń; ścinanie (przy dwu różnych obciążeniach normalnych) należy przeprowadzać wielokrotnie, dwukierunkowo (w przód i w tył), powtarzając je do chwili uzyskania stałych minimalnych wartości sił ścinających, co pozwoli wyznaczyć resztkowe (rezydualne) wartości i Cr. Badania laboratoryjne obejmują również oznaczenie i cr (badania Borowickiego), po czym należy określić wilgotność gruntu (z powierzchni ścięcia) oraz granicę płynności WL, Iły o wskaźniku plastyczności Ip > 650/0 zazwyczaj wykazują bardzo małe wartości i Cr, co wskazuje na ich osuwiskowy charakter, jeżeli uprzednio uległy pofałdowaniu i ścięciu w okresie dawnych ruchów tektonicznych lub osuwiskowych. Najczęściej i cr są wielokrotnie mniejsze od wartości i…

    # listwy przypodłogowe creativa, # Oporniki granitowe, # słupki z taśmą,
  • Uncategorized

    Metody statystyczne

    Istnieje wiele metod statystycznych, które można byłoby zastosować. Najprostsza i dla praktyki wystarczająca metoda polega na wyznaczeniu średniej arytmetycznej x i odchylenia standardowego G oraz na wyznaczeniu wartości miarodajnej badanej cechy wg wzorów, gdzie: wynik badania pojedynczej próbki, liczba próbek; w przypadku N 30 podstawia się wartości współczynnik ufności dla danego poziomu ufności , poziom ufności — oznacza, że rzeczywista wartość danej cechy w u przypadkach na 100 nie wyjdzie poza przedział wartości miarodajnych rzecz < X. Odchylenie standardowe można odnieść względem średniej arytmetycznej, co pozwoli uzyskać tzw. współczynnik zmienności – 100%. Współczynnik zmienności (wariancji) charakteryzuje jednorodność zbioru; przy v 10 zbiór jest bardzo jednorodny, a dla wartości 10+13, 13+16,…

    # listwy przypodłogowe creativa, # Oporniki granitowe, # słupki z taśmą,
  • Uncategorized

    Ciśnienie porowe

    W przypadku obciążenia (np. budowlą lub nasypem) małoprzepuszczalnych utworów spoistych zwiększa się w nich ciśnienie wody w porach; w obliczeniach stateczności należy wziąć pod uwagę, że ciśnienie porowe (CP) działa hydrostatycznie, a więc normalnie do powierzchni poślizgu (krzywa CP3), co trzeba uwzględniać zgodnie ze wzorem. Destrukcyjne siły działania wody mogą być rzędu ciężaru gruntu i wywierają bardzo duży wpływ na stateczność zboczy. Wyznaczanie parametrów geotechnicznych cech gruntów Podstawowym zagadnieniem w geotechnice jest prawidłowe wyznaczenie parametrów geotechnicznych cech gruntów dla każdej wydzielonej warstwy geotechnicznej podłoża gruntowego. Niezbędne to jest zarówno przy wymiarowaniu fundamentów budynku, jak i przy rozpatrywaniu stateczności poszczególnych obiektów.

    # listwy przypodłogowe creativa, # Oporniki granitowe, # słupki z taśmą,
  • Uncategorized

    Rozgalezienia w wewnetrznej sieci kanalizacyjnej

    Rozgałęzienia w wewnętrznej sieci kanalizacyjnej terenowej powinny być projektowane i wykonywane za pomocą trójników, pod kątem nie większym niż 45°. W przypadku podłączenia przewodu spustowego pionowego do przewodu sieci terenowej, odległość do trójnika nie powinna być większa niż 10 m, a do najbliższej studzienki rewizyjnej – nie dłuższa niż 20 m. Według przepisów radzieckich podłączenie przewodów do sieci kanalizacyjnej terenowej powinno następować w studzienkach rewizyjnych ze względów esksploatacyjnych. Używa się jednak i trójników (odgałęzień), które znalazły u nas szersze zastosowanie. Przy głęboko położonej sieci terenowej, przewody odpływowe z budynków oraz odcinki przewodów płyciej położone, mogą być przyłączone do sieci w studzienkach przepadowych.

    # kuchnie na wymiar kraków i okolice meblarstwo stolarstwo drewno miasto, # listwy przypodłogowe creativa, # Oporniki granitowe,
  • Uncategorized

    Materialy na terenowe przewody kanalizacyjne

    Materiały na terenowe przewody kanalizacyjne. Na terenowe przewody kanalizacyjne (podwórzowe) używa się najczęściej rury betonowe lub kamionkowe. Rury betonowe wg PNjB-14070 wykonuje się w dwóch klasach jakości: I i II. Rury betonowe I klasy wyrabiane są mechanicznie. Beton do formowania zarabiany bywa mechanicznie w betoniarkach przeciwbieżnych, a masa ułożona w formie zagęszczana jest mechanicznie albo przez ubijanie zautomatyzowane, prasowanie odśrodkowe, wibrowanie lub też przez wirowanie.

    # komory klimatyczne, # Oporniki granitowe, # sorbent sypki,
  • Uncategorized

    Zamocowanie form lub podkladów

    Zamocowanie form lub podkładów Szczególnie ważnym zagadnieniem jest zastosowanie właściwego sposobu zamocowania formy do stołu, kozła czy też stojaka wibracyjnego. Przy prawidłowym zamocowaniu amplituda, częstotliwość i faza drgań formy i stołu są zgodne. W przeciwnym przypadku mogą występować znaczne zakłócenia i różnice w wielkości parametrów drgań. Sposób zamocowania formy do urządzenia wibracyjnego warunkuje charakter drgań nadawanych formie i mieszance betonowej oraz wpływa istotnie na zmianę cech fizycznych drgań układu: urządzenie wibracyjne + + forma + mieszanka betonowa. Rozróżnić można zamocowanie sztywne, elastyczne, stosowanie form nie zamocowanych utrzymywanych siłą ciążenia napełnionej mieszanki betonowej oraz stosowanie dociążenia pasywnego, wibracyjnego lub złożonego, spełniających równocześnie rolę przymusowego zamocowania.

    # maszyny do regeneracji filtrów dpf fap producent, # Oporniki granitowe, # słupki z taśmą,
  • Uncategorized

    Najbardziej nowoczesnym rozwiazaniem wprowadzonym szeroko w praktyke przemyslowa sa stojaki wibracyjne produkcji radzieckiej

    Znalazł on zastosowanie w radzieckich układach wibracyjnych o udźwigu od 3 do 10 T typów DW-21, SM-476 B i SM-615 KP. Najbardziej nowoczesnym rozwiązaniem wprowadzonym szeroko w praktykę przemysłową są stojaki wibracyjne produkcji radzieckiej. Są to zunifikowane urządzenia stosowane powszechnie w ZSRR oraz w innych krajach demokracji ludowej, w tym również i u nas. Z szeregu tych urządzeń obecnie produkowane seryjnie są układy stojaków wibracyjnych odmian SM-868, 6691S/1 i 7151/L. Cechą szczególną tych zunifikowanych urządzeń wibracyjnych jest to, że składają się one z jednakowych dla wszystkich urządzeń podzespołów: wzbudników, uchwytów do mocowania form, synchronizatorów, elementów wałów Kardana oraz elementów sprężystego podparcia.

    # Oporniki granitowe, # rowery woom warszawa, # słupki z taśmą,
  • Uncategorized

    Uklad planetarny z bieznia zewnetrzna

    Uzyskanie większych częstotliwości, rzędu 6000 min zostało osiągnięte dzięki zastosowaniu przekładni zębatych względnie przez wprowadzenie zasilania prądem wyższej częstotliwości (150+200 Hz). Prowadziło to do uzyskania większej intensywności wibrowania, lecz skracało okres eksploatacji urządzenia, a szczególnie łożysk mechanizmów mimośrodowych. Zwiększenie ich trwałość i uzyskano przez zastosowanie łożysk wstrząsoodpornych i specjalnych rodzajów smarów, a zwłaszcza zastosowanie układów o przymusowo krążących ciekłych smarach. Pozwoliło to na osiągnięcie częstotliwości 9000 min-l, a w szczególnych przypadkach nawet 12000 min-l. Znaczny postęp w dziedzinie konstrukcji mechanizmów wibratorów pogrążalnych datuje się od czasu opracowania i przemysłowego opanowania produkcji planetarnych elektromechanicznych i pneumatycznych wibratorów, w których drgania uzyskuje się przez planetarny obieg rotoru toczącego się po wewnętrznej bie…

    # Oporniki granitowe, # projekt stoiska targowego, # sprężyna talerzowa,
  • Uncategorized

    Trzy uklady sprezyn równoleglych

    Trzy układy sprężyn równoległych. W pierwszym przypadku masa drgająca m oparta jest na sprężynie o stałej k2 i podwieszona do sprężyny ostałej kl. W drugim przypadku oparta jest ona na dwóch równoległych sprężynach o stałych k i k2 Schemat ten jest najczęściej stosowany w praktyce. Charakteryzuje się on układem pracy. W którym na górną sprężynę działa suma obciążeń od obciążeń płyty górnej i reakcji śruby sprężyny dolnej.

    # Oporniki granitowe, # Pistolet lakierniczy Iwata, # rowery woom warszawa,
  • Uncategorized

    Budownictwo i architektura : Galeria Dom / Lekker Design

    Darren Soh Architekci: Lekker Design Lokalizacja: Singapur Zespół projektowy: Ong Ker-Shing, Joshua Comaroff, Germain Goh, Sio Lim, Peter Następnie Rok projektu: 2012 Obszar projektu: 3500 m2 Fotografie: Darren Soh + 14 To jest mały budynek, z dwa programy – dom i galeria sztuki – wciśnięta w bardzo gęstą kopertę, w środku dzielnicy czerwonych latarni w Singapurze. Projekt próbował zrównoważyć to programowe podwójne życie poprzez grę dwóch tomów. Niższa objętość zawiera galerię o potrójnej wysokości i kuchnię. Powyżej znajduje się obrócona wieża, która wydaje się być częściowo zawieszona pod sufitem galerii; to obejmuje sypialnie i prywatne przestrzenie. Budynek został zaprojektowany w taki sposób, że klient może otworzyć galerię publicznie, poprzez osobny…

    # maszyny do czyszczenia filtrów dpf fap producent, # Oporniki granitowe, # projekt stoiska targowego,