• Uncategorized

    Wnętrza loftowe – czyli jakie ?

    Wnętrza loftowe cieszą się w ostatnich latach coraz większą popularnością ze względu na swój wyjątkowy, otwarty układ i industrialną estetykę. Te przestronne i przewiewne przestrzenie mieszkalne często znajdują się w przebudowanych magazynach lub fabrykach i charakteryzują się wysokimi sufitami, odsłoniętymi belkami stropowymi i rurami oraz dużymi oknami. Jednym z najbardziej atrakcyjnych aspektów wnętrz loftowych jest ich elastyczność w zakresie projektowania i układu. Przy tak dużej otwartej przestrzeni właściciele domów mają swobodę aranżacji mebli i wystroju w dowolny sposób. Może to prowadzić do naprawdę kreatywnych i wyjątkowych przestrzeni życiowych, które odzwierciedlają osobowości ludzi, którzy tam mieszkają. Jednym z kluczowych elementów loftowych wnętrz jest wykorzystanie materiałów przemysłowych, takich jak beton, cegła i…

    # Oporniki granitowe, # sprężyna talerzowa,
  • Uncategorized

    Warstwa wyrównawcza

    Warstwa wyrównawcza ma na celu wytworzenie odpowiednich spadków w przypadku, gdy konstrukcja stropu nośnego nie jest wykonana z odpowiednim dla spływu wody spadkiem. Aby warstwa wyrównawcza nie obciążała zbytnio stropu nośnego, wytwarzane przez nią spadki nie mogą być duże, najwyżej 5+6%. Często jednak stosowane są spadki w granicach 2+3%, co wymaga bardzo dobrego wykonania warstwy wodoszczelnej. Warstwę wyrównawczą można wykonać z lekkiego żużlobetonu, pianobetonu lub innych betonów z lekkich kruszyw. Warstwa ciepłochłonna może być wykonana z płyt gazobetonowych wiórkowocementowych dobrze zmineralizowanych, ze szkła piankowego, z korka styropianu itp.

    # projekt stoiska targowego, # sorbent sypki, # sprężyna talerzowa,
  • Uncategorized

    Wnętrza rustykalne – czyli jakie ?

    Rustykalne wnętrza są popularnym wyborem dla wielu właścicieli domów, którzy chcą nadać swojemu domowi naturalny, ziemisty charakter. Wnętrza te często zawierają surowe, nieociosane materiały, takie jak drewno, kamień i metal, tworząc ciepłą i przyjazną atmosferę. Jednym z kluczowych elementów rustykalnego designu jest wykorzystanie drewna. Niezależnie od tego, czy jest to ściana z akcentami z drewna stodoły, stolik kawowy z odzyskanego drewna, czy rustykalny sufit z drewnianych belek, drewno dodaje tekstury i charakteru pomieszczeniu. Może to być szczególnie skuteczne w salonie lub jadalni, gdzie duże meble mogą mieć duży wpływ. Kamień to kolejny popularny materiał we wnętrzach rustykalnych. Kamienny kominek lub backsplash może nadać pomieszczeniu naturalny akcent, a kamienna podłoga lub…

    # Oporniki granitowe, # sprężyna talerzowa,
  • Uncategorized

    Najmniejsze dopuszczalne grubosci i material scian zewnetrznych

    Najmniejsze dopuszczalne grubości i materiał ścian zewnętrznych w przypadku całkowitego zagłębienia ukrycia wynoszą: mury z cegły klasy 75 na zaprawie marki 5064 cm, mury z kamienia klasy 150 na zaprawie marki 5070 cm, ściana z betonu marki 110 o ciężarze objętościowym nie mniej niż 2000 kG/mS 50 cm, ściana żelbetowa z betonu marki 110 25 cm. W przypadku wystawania stropu ponad teren wyżej podane grubości należy zwiększyć o 20%. Najmniejsze dopuszczalne grubości ścian wewnętrznych stanowiących podpory stropu przy zastosowaniu wyżej podanych materiałów i zapraw wynoszą: mur ceglany 51 cm, mur z kamienia 50 cm, ściana z betonu 40 cm i ściana z żelbetu 25 cm. Konstrukcja stropów ukryć powinna czynić…

    # projekt stoiska targowego, # sorbent sypki, # sprężyna talerzowa,
  • Uncategorized

    Wplyw konstrukcji dachu ze wzgledu na zabezpieczenie przed para wodna

    Wpływ konstrukcji dachu ze względu na zabezpieczenie przed parą wodną z pomieszczeń i zawilgoceniem warstwy izolującej. Konstrukcja dachu powinna zabezpieczać pomieszczenia górnych kondygnacji przed nadmiernymi stratami ciepła. Według normy grubość warstwy ciepłochronnej stropodachu nad pomieszczeniem przeznaczonym na pobyt ludzi powinna być tak dobrana, aby współczynnik przenikania ciepła dla całości konstrukcji stropodachu był nie większy niż 0,75 kcal/m2hoC. Dla stropodachów poddasza wartość współczynnika przenikania ciepła powinna być mniejsza niż 0,90 kcal/m2hoC. Samo jednak obliczeniowe sprawdzenie wartości współczynnika przenikania ciepła dla stropodachu lub stropu poddasza i porównanie go z wyżej podanymi wartościami granicznymi nie jest wystarczające dla rozwiązania zagadnienia.

    # projekt stoiska targowego, # sorbent sypki, # sprężyna talerzowa,
  • Uncategorized

    Czynniki fizyczne wplywajace na prace dachu

    Wpływ nagrzewania powierzchni dachu. Stosunkowo znaczna, w naszych warunkach klimatycznych, różnica temperatur powietrza zewnętrznego i wewnętrznego zarówno w okresie zimowym jak i letnim ma duży wpływ na konstrukcję dachów, a w szczególności dachów płaskich i stropodachów. W okresie letnim, przy bezpośrednim działaniu promieni słonecznych na odpowiednio nachyloną płaszczyznę dachu, należy się liczyć z nagrzaniem pokrycia papowego do temperatury ok. 70°C w przypadku, gdy pokrycie to naklejone jest na płytę betonową lub żelbetową oraz do temperatury ok. 90°C w przypadku, gdy pokrycie papowe spoczywa bezpośrednio na warstwie izolacji termicznej.

    # projekt stoiska targowego, # sorbent sypki, # sprężyna talerzowa,
  • Uncategorized

    nagrzewanie powierzchni dachu

    Dla zmniejszenia wpływu nagrzewania powierzchni dachu na jego konstrukcję należy stosować następujące rozwiązanie: a. Zdylatować płytę betonową lub gładź cementową w odstępach co 2,OX X 2,0 m, aby mogła swobodnie zmieniać swe wymiary. Szczeliny dylatacyjne zapełnia się asfaltem lub pokrywa paskami blachy cynkowej lub miedzianej. Paski te należy odgiąć do góry lub do dołu i nakryć od góry przynajmniej dwiema warstwami papy. Paski przykleja się do płyty lepikiem asfaltowym, b.

    # projekt stoiska targowego, # sorbent sypki, # sprężyna talerzowa,
  • Uncategorized

    Wzmocnienie stropów scian w budynkach istniejacych

    Budynki, w których mogą być urządzone ukrycia, powinny czynić zadość określonym wymaganiom dotyczącym konstrukcji. Nie powinny być urządzane ukrycia w budynkach silnie uszkodzonych lub też odremontowanych po spaleniu. Grubość ścian, zewnętrznych powinna wynosić co najmniej 51 cm. Cieńsze ściany w budynkach szkieletowych powinny być pogrubione do 51 cm. Stropy i dach nad przeciwlotniczym ukryciem zabezpieczającym powinny być ogniotrwałe lub ognioodporne.

    # projekt stoiska targowego, # sorbent sypki, # sprężyna talerzowa,
  • Uncategorized

    Struktura komórkowa

    Struktura komórkowa jest charakterystyczna dla gruntów ilastych, osadzonych w wodzie bez uprzedniego kłaczkowania się cząstek (koagulacji). Komórki powstają wskutek przyciągania cząstek gruntu przez uprzednio osadzone cząstki na dnie zbiornika; struktura komórkowa odznacza się dość dużą porowatością, przekraczającą 500/0. Struktura kłaczkowa powstaje podczas osadzania sie skoagulowanych cząstek gruntu w wodach zawierających odpowiednie koncentracje elektrolitów (soli), które powodują neutralizacje ładunków elektrycznych cząstek iłowych i ich kłaczkowanie, tj. tworzenie sie komórek pierwszego rzędu. Komórki te opadając tworzą obszerniejsze komórki rzędu drugiego.

    # projekt stoiska targowego, # sorbent sypki, # sprężyna talerzowa,
  • Uncategorized

    Stoly, kozly i stojaki wibracyjne o drganiach pionowych

    Stoły, kozły i stojaki wibracyjne o drganiach pionowych. Od około dwudziestu lat w zakładach prefabrykacji coraz częściej stosowane są urządzenia wibracyjne do wibrowania objętościowego dające ukierunkowane drgania pionowe. Urządzenia tego typu dają dobre efekty przy zagęszczaniu mieszanek betonowych wyrobów płaskich i szerokich, a więc aktualnie najczęściej produkowanego asortymentu elementów płytowych stropowych i ścieralnych. W rozwiązaniach tych z reguły odstąpiono od stołu płytowego zastępując go typem ramowym lub kozłami. Najczęściej odstępuje się również od stołu jako takiego, zastępując go układem podparć punktowych w postaci stojaków wibracyjnych.

    # przydomowa oczyszczalnia ścieków poznań, # sprężyna talerzowa, # Szamba Betonowe Krosno,