Uncategorized

Architektura 21szego wieku : Propozycja Muzeum Historii Naturalnej / Kengo Kuma & Associates + Erik M Ller Arkitekter + JAJA Architekci

Dzięki uprzejmości Kengo Kuma & Associates, Erik M.
Ller Arkitekter, JAJA Architects Projekt duńskiego Muzeum Historii Naturalnej, zaprojektowany przez Kengo Kuma & Associates, Erika M.
Llera Arkitektera i JAJA Architects, koncentruje się na tworzeniu spójnego i nierozłącznego doświadczenia która łączy doświadczenia konwencjonalnego muzeum i klasycznego ogrodu w szereg niezwykłych przestrzeni.
Jego położenie w pięknym i historycznym otoczeniu miejskiego ogrodu botanicznego stwarza potencjał dla muzeum, które jest bardziej autentyczne, bardziej wciągające i bardziej otwarte dla wszystkich.
Więcej zdjęć i architektów.
opis po przerwie.
Nowe Muzeum Historii Naturalnej w sercu Kopenhagi to fantastyczny prezent dla miasta.
Powinno to być zarówno muzeum w ogrodzie, jak i ogród w muzeum.
W przeciwieństwie do konwencjonalnego muzeum, gdzie doświadczenie zaczyna się w środku, powinno stać się Ogrodem Historii Naturalnej.
miejsce, w którym spacer po ogrodzie zaprasza do naturalnej historycznej podróży, i na odwrót, wizyta w środku daje doświadczenie ogrodu.
plaza Wizyta w Ogrodzie Historii Naturalnej jest jak spacer po parku.
to nie jest męczące ani nachalne.
Korzystamy z ogrodu, aby stworzyć różnorodność przestrzenną w muzeum, przynosząc światło dzienne, roślinność i widoki do wnętrz, które są idealne do cichej kontemplacji.
hala wielorybów Duńskie Muzeum Historii Naturalnej posiada jedną z największych na świecie i najbardziej obszernych kolekcji dokumentujących historię planety.
Jak możemy zarówno chronić, jak i wyświetlać kolekcję.
Proponujemy nowy model muzealny, który jest zintegrowany z szacunkiem w krajobrazie, otwierając się, aby umożliwić wgląd w muzeum poprzez serię cięć w krajobrazie.
przebłyski, które inspirują, zapraszają i przywołują ciekawość przechodniów, aby wejść do środka, aby w pełni doświadczyć.
Innymi słowy, wprowadzamy kolekcję do doświadczenia ogrodu.
Przerwa w kosmosie Wyobraźcie sobie jedyny w swoim rodzaju szkielet błękitnego wieloryba pływający majestatycznie w ogrodzie.
Nagle ta wspaniała kolekcja zwierząt staje się czymś więcej niż tylko częścią muzeum.
staje się częścią miasta.
Staje się publicznym gestem, który naprawdę sprawia, że kolekcja jest częścią ogrodu i muzealnej części miasta.
co zasadniczo udostępnia naszą wspólną Naturalną Historię wszystkim członkom społeczeństwa.
dziedziniec Architekci: Kengo Kuma & Associates, Erik M.
ller Arkitekter, JAJA Architects Lokalizacja: Kopenhaga, Dania Kengo Kuma & Associates Team: Principal: Kengo Kuma; Partner: Yuki Ikeguchi; Drużyna: Miguel Huelga de la Fuente, Akira Kindo, Nicola Maniero, Ryuya Umezawa, Kimio Suzuki, Jaime Fernández; Współpracownicy: Karl Johan Nyqvist, Rodrigo Veláquez, Shinnosuke Takayanagi, Giacomo Sponzilli, Jonas May, Matthew Cho, Chang Kwon Park Erik M.
Ller Arkitekter Zespół: Partner: Peder Elgaard; Zespół: Johanne Donsted, Christian Kusk Nielsen JAJA Zespół architektów: Partnerzy: Jan Yoshiyuki Tanaka, Jakob Steen Christensen, Kathrin Susanna Gimmel; Drużyna: Sam De Boever, Ingrid Roals.
Konsultanci: Buro Happold: Jo Gamwell, Paul Roberts, Alex Nikolic; Thing & Wain.
Landskabsarkitekter: Marie Thin, Uffe Wain .; 2 + idébureau: Rasmus Rune Nielsen
[patrz też: boazeria drewniana, olx sieradz, olx wałcz ]

Zobacz też: # rowery woom warszawa, # sorbent sypki, # słupki z taśmą,