Nowoczesna architektura : Biennale w Wenecji 2012: Redukcja / ponowne wykorzystanie / recykling / niemiecki pawilon
Nico Saieh Radzenie sobie z istniejącą infrastrukturą stało się najważniejszym zadaniem stojącym dziś przed niemieckimi architektami.
Największym, najbardziej problematycznym wyzwaniem, które czeka nas, jest zmniejszenie i przebudowa powojennych budynków, wzniesionych od lat pięćdziesiątych do siedemdziesiątych, które są określane jako zbyt nieodpowiednie, zbyt niedbałe, zbyt nieefektywne, by mogły służyć jako mieszkania w przyszłości .
Pełne przewartościowanie nie tylko samych struktur, ale także społecznych i historycznych implikacji ich niezabudowanej energii i zasobów jest konieczne, aby poprawić tkankę miejską i osiągnąć cele klimatyczne.
W odpowiedzi niemiecki wkład w 13.
Biennale Architektury w Wenecji, Reduce / Reuse / Recycle, przedstawia szesnaście strategii, które wykazują wysoki stopień kreatywności i potencjału architektonicznego związanego z twierdzącym podejściem do architektury budowanej.
Kontynuuj po przerwie, aby dowiedzieć się więcej.
Generalny komisarz ds.
Niemieckiego wkładu, architekt Muck Petzet, oświadczył: Jakość pokazanych tu projektów leży w inteligencji ich strategii, a nie interwencji.
W dłuższej perspektywie umiejętność studiowania i identyfikowania się z istniejącymi inwentarzami liczy się bardziej niż konfrontacja z czymś nowym.
.
Architekci Nico Saieh znajdują się teraz w nieprzyzwyczajonej roli interpretowania i rozwijania istniejących budynków, co jest diametralnie sprzeczne z ikonicznym, autorskim założeniem, które obecnie przeważa w tym powołaniu.
Ocena istniejących budynków wymaga głębokiej zmiany podejścia, podobnie jak w przypadku ekologów z lat 70.
i 80.
XX wieku w zakresie gospodarki odpadami.
Reduce / Reuse / Recycle oznacza udaną zamianę wartości z odpadów na materiały wielokrotnego użytku.
Te trzy terminy opisują hierarchię odpadów, która daje najwyższy priorytet najskuteczniejszym strategiom minimalizacji: pierwszeństwo ma unikanie, a następnie bezpośrednie ponowne użycie, a na trzecim miejscu recykling, który zmienia właściwości materiału.
Ta sama logika może być zastosowana przy ustanawianiu nowego systemu wartości w odniesieniu do istniejących budynków: im mniej wprowadzanych zmian i im mniej zużywanej energii, tym lepszy proces.
.
Nico Saieh Wystawa prezentuje projekty i perspektywy architektów, którzy przyjmują pozytywny, wzmacniający pogląd na istniejące struktury jako inspirację i motywację do dalszego rozwoju.
Generalny komisarz niemieckiego wkładu, architekt Muck Petzet, jest bardzo zainteresowany strategiami transformacji zarówno w swojej praktyce zawodowej, jak iw nauczaniu.
Jego wkład został wybrany spośród ponad 70 propozycji zgłoszonych do konkursu.
Konstantin Grcic jest odpowiedzialny za projekt wystawy.
Holenderska fotografka i artystka Erica Overmeer pokaże jej codzienny kontekst architektury.
Katalog, opracowany przez Muck Petzet i Floriana Heilmeyera, zostanie zaprojektowany przez Thomasa Mayfrieda.
Kierownictwo projektu i redakcji zajmie się Sally Below, konsultant ds.
Kultury, która już nadzorowała dwa niemieckie artykuły w Wenecji.
.
Nico Saieh Wkład jest wspierany przez Federalne Ministerstwo Transportu, Budownictwa i Rozwoju Miast (BMVBS).
Muck Petzet: Rozbiórka i wymiana mogą czasami być znaczące lub konieczne, ale często istnieją nawet bardziej znaczące alternatywy.
[przypisy: drewnochron kolory, okno balkonowe przesuwne cena, kalkulator budowlany ]