-
Wzmocnienie stropów scian w budynkach istniejacych
Budynki, w których mogą być urządzone ukrycia, powinny czynić zadość określonym wymaganiom dotyczącym konstrukcji. Nie powinny być urządzane ukrycia w budynkach silnie uszkodzonych lub też odremontowanych po spaleniu. Grubość ścian, zewnętrznych powinna wynosić co najmniej 51 cm. Cieńsze ściany w budynkach szkieletowych powinny być pogrubione do 51 cm. Stropy i dach nad przeciwlotniczym ukryciem zabezpieczającym powinny być ogniotrwałe lub ognioodporne.
-
Struktura komórkowa
Struktura komórkowa jest charakterystyczna dla gruntów ilastych, osadzonych w wodzie bez uprzedniego kłaczkowania się cząstek (koagulacji). Komórki powstają wskutek przyciągania cząstek gruntu przez uprzednio osadzone cząstki na dnie zbiornika; struktura komórkowa odznacza się dość dużą porowatością, przekraczającą 500/0. Struktura kłaczkowa powstaje podczas osadzania sie skoagulowanych cząstek gruntu w wodach zawierających odpowiednie koncentracje elektrolitów (soli), które powodują neutralizacje ładunków elektrycznych cząstek iłowych i ich kłaczkowanie, tj. tworzenie sie komórek pierwszego rzędu. Komórki te opadając tworzą obszerniejsze komórki rzędu drugiego.
-
Uklad planetarny z bieznia zewnetrzna
Uzyskanie większych częstotliwości, rzędu 6000 min zostało osiągnięte dzięki zastosowaniu przekładni zębatych względnie przez wprowadzenie zasilania prądem wyższej częstotliwości (150+200 Hz). Prowadziło to do uzyskania większej intensywności wibrowania, lecz skracało okres eksploatacji urządzenia, a szczególnie łożysk mechanizmów mimośrodowych. Zwiększenie ich trwałość i uzyskano przez zastosowanie łożysk wstrząsoodpornych i specjalnych rodzajów smarów, a zwłaszcza zastosowanie układów o przymusowo krążących ciekłych smarach. Pozwoliło to na osiągnięcie częstotliwości 9000 min-l, a w szczególnych przypadkach nawet 12000 min-l. Znaczny postęp w dziedzinie konstrukcji mechanizmów wibratorów pogrążalnych datuje się od czasu opracowania i przemysłowego opanowania produkcji planetarnych elektromechanicznych i pneumatycznych wibratorów, w których drgania uzyskuje się przez planetarny obieg rotoru toczącego się po wewnętrznej bie…
-
Formowanie przy wibrowaniu wewnetrznym
Formowanie przy wibrowaniu wewnętrznym 6.2.1. Wiadomości ogólne Przy zastosowaniu pogrążanych w mieszankę źródeł drgań stosuje się wibratory stacjonarne (trzpienie wibracyjne) oraz wibratory przenośne pogrążane. Ponieważ głównie te ostatnie znalazły powszechne zastosowania, będą one przedmiotem bliższego omówienia. Wibratorami pogrążanymi nazywa się urządzenia stosowane do bezpośredniego wibrowania. Praca wibratorów zużytkowana tu jest wyłącznie na zagęszczenie mieszanki betonowej.
-
Budownictwo i architektura : Unified Architectural Theory, Rozdział 14
Wnioski Po zakończeniu tego kursu uczniowie powiedzieli mi, że nauczyli się wielu rzeczy, które są kluczowe dla zrozumienia architektury, ale które rzadko są nauczane w innych kursach architektury. Mówiąc dokładniej, wcześniej uczniowie mówili o znaczeniu różnych czynników dla powodzenia projektu, witryny, architektury otoczenia, adaptacji regionalnej, ornamentu (a raczej wykluczenia go), związku między różnymi skalami strukturalnymi, proporcjami, drzewami i zielenią obszarach, ale nigdy nie uczono ich dokładnie, jak nimi zarządzać. Czynniki te zostały wzięte pod uwagę, ucząc się, dlaczego wynikają one z naszej własnej biologii i procesów naturalnych. Ogólną użyteczną koncepcją była łączność: między otwartymi przestrzeniami, pomiędzy strukturami, między różnymi skalami struktury, między użytkownikiem a budynkiem, a więc na. Jest to…
-
Ze swiata architektury – Biennale w Wenecji 2012: Spacer po pawilonie Architektura / Republika Korei
Nico Saieh Pawilon stara się rzucić nowe światło na status koreańskiej architektury, pozwalając światu zewnętrznemu uzyskać głębsze i bardziej dogłębne zrozumienie tego, co jest obecnie istotne w dziedzinie architektury w kraju. . Spacer w architekturze. wyraża ideę, a jednocześnie jej paradoks; traktuje architekturę jako miejsce lub temat, np. Spacer w Wenecji.
-
Budownictwo wczoraj i dzis : Biennale w Wenecji 2012: możliwy pawilon Grenlandii / Danii
Nico Saieh Duński pawilon na Biennale w Wenecji w 2012 r. Będzie współpracował z Grenlandczykami i Duńskimi Architektami pod nazwą Możliwy Grenlandia . Wystawa poświęcona będzie bieżącemu rozwojowi regionu arktycznego, ponieważ Grenlandia przechodzi w kierunku niezależności politycznej i rozwoju biznesu pośród dramatycznych zmian klimatycznych. . Ewentualna Grenlandia.
-
Kącik architekta – Koloro Exhibition / Torafu Architekci
Akihiro Ito Wystawa Koloro autorstwa Torafu Architects oferuje pełną gamę stołów. Koloro-biurko / koloro ., w tym wersje, z którymi współpracowali z Miną Perhonen. Pokaż w galerii i sklepie CLASKA. DO. w Tokio, imię.
-
Nowoczesna architektura : Biennale w Wenecji 2012: Redukcja / ponowne wykorzystanie / recykling / niemiecki pawilon
Nico Saieh Radzenie sobie z istniejącą infrastrukturą stało się najważniejszym zadaniem stojącym dziś przed niemieckimi architektami. Największym, najbardziej problematycznym wyzwaniem, które czeka nas, jest zmniejszenie i przebudowa powojennych budynków, wzniesionych od lat pięćdziesiątych do siedemdziesiątych, które są określane jako zbyt nieodpowiednie, zbyt niedbałe, zbyt nieefektywne, by mogły służyć jako mieszkania w przyszłości . Pełne przewartościowanie nie tylko samych struktur, ale także społecznych i historycznych implikacji ich niezabudowanej energii i zasobów jest konieczne, aby poprawić tkankę miejską i osiągnąć cele klimatyczne. W odpowiedzi niemiecki wkład w 13. Biennale Architektury w Wenecji, Reduce / Reuse / Recycle, przedstawia szesnaście strategii, które wykazują wysoki stopień kreatywności i potencjału architektonicznego związanego z twierdzącym podejściem…
-
Architektura 21szego wieku : AA Muscat Visiting School
Dzięki uprzejmości Kamvari Architects W dniach 4-15 września Szkoła Wizażu AA Muscat, prowadzona przez Kamvari Architects, wygeneruje nowe rozwiązania architektoniczne i urbanistyczne oparte na badaniu wzorców. które są postrzegane jako środek do tłumaczenia wydajności lub wyglądu struktur historycznych na nowe koncepcje. W propozycjach uwzględnione zostaną również kwestie takie, jak produkcja, montaż i wykonalność. Celem jest zastosowanie tych rozwiązań w różnych skalach, od fasad i budynków po miasta i regiony. Warsztaty, prowadzone we współpracy z profesorem Nikolausem Knebelem z Niemieckiego Uniwersytetu Technicznego, zakończą się publiczną wystawą projektów, które pozwolą uczniom zaprezentować swoje pomysły na publicznym forum i przedyskutować ich opinie na temat przyszłego kierunku architektury w Oman.